Proč sahám na bodláky,
když píchnou jako ďas,
proč čekám na zázraky,
když zázrak žije v nás,
proč ptám se zas a znova,
když mnohé dávno vím,
proč slýchám sladká slova,
když sladké nemusím.
Proč šlápnu na květiny,
když mají tolik krás,
proč cítím staré viny,
když dávno smyl je čas,
proč pláču slané slzy,
když píseň dozněla,
proč říkám Vrať se brzy,
když jsem tě nechtěla.
7
komentářů
Milada Salajková
6.4.2014 17:31
Je neskutečné krásná, každičké slovo útočí na srdce.
Jarmila Peerová
13.2.2014 16:53
Myslím,že tady je řečeno vše,tak jen s chutí chválím.Proč ? Protože se mi to moc líbí....
Jana Šenbergerová
12.2.2014 17:03
Nádherná báseň založená na paradoxech.
Nejvíc se mi líbí "proč čekám na zázraky,
když zázrak žije v nás".
Soňa Prachfeldová
12.2.2014 16:37
Proč, proč, proč, to nás provází celý život, moc pěkné !
Jitka Chodorová
12.2.2014 10:40
Tady se s tvojí básní ztotožňuji,jen bych to neuměla tak krásně napsat.Opravdu originální verš.
Olga Štolbová
12.2.2014 08:53
Ano, zase krásné verše. Zuzko díky...
Jiří Libánský
12.2.2014 01:30
Opět skvělý a originální Zuzanin verš.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?