Proč sahám na bodláky
Ilustrační foto: G. Křepelková (mojefoto.net)

Proč sahám na bodláky,
když píchnou jako ďas,
proč čekám na zázraky,
když zázrak žije v nás,
proč ptám se zas a znova,
když mnohé dávno vím,
proč slýchám sladká slova,
když sladké nemusím.

Proč šlápnu na květiny,
když mají tolik krás,
proč cítím staré viny,
když dávno smyl je čas,
proč pláču slané slzy,
když píseň dozněla,
proč říkám Vrať se brzy,
když jsem tě nechtěla.

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
7 komentářů
Milada Salajková
Je neskutečné krásná, každičké slovo útočí na srdce.
Jarmila Peerová
Myslím,že tady je řečeno vše,tak jen s chutí chválím.Proč ? Protože se mi to moc líbí....
Jana Šenbergerová
Nádherná báseň založená na paradoxech. Nejvíc se mi líbí "proč čekám na zázraky, když zázrak žije v nás".
Soňa Prachfeldová
Proč, proč, proč, to nás provází celý život, moc pěkné !
Jitka Chodorová
Tady se s tvojí básní ztotožňuji,jen bych to neuměla tak krásně napsat.Opravdu originální verš.
Olga Štolbová
Ano, zase krásné verše. Zuzko díky...
Jiří Libánský
Opět skvělý a originální Zuzanin verš.

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?