Ty jsi tak vzdálený,
i když jsi na dosah,
ukrytý, schoulený,
jak smítko na řasách.
Čas nelze uchopit,
dálka se nezměří,
jak mám jen pochopit,
co chápou někteří.
Do dáli pohlížím,
sleduji hodiny,
tvé fotky prohlížím,
lásko má bez viny.
Jak dětskou říkanku
vnímám tě v úžasu,
hladíš mě po spánku,
bez dálky, bez času.
5
komentářů
Jiří Libánský
12.11.2013 19:16
Někdy jsou dva lidé spolu i když nejsou spolu.
Věra Hájková
8.11.2013 08:50
Zuzko moc krásná báseň, díky moc.
Jitka Chodorová
7.11.2013 15:52
Zuzko,tvoje básně jsou všechny pěkné,ale některé jsou ještě lepší,zrovna jako tato,moc se mi líbí.
Nina Šachová
7.11.2013 14:44
Slova do sebe zapadají jak korálky a obsah básně mi opět bere dech.
Jana Šenbergerová
7.11.2013 11:50
Zuzko, už dlouho vím, co se od tebe dá čekat, a přesto tu vždy sedím v tichém údivu, jak stále překonáváš sama sebe.
JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.
Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?
-
FOTBALOVÁ TIPOVAČKA
-
Kvíz i60 - 25. týden
Jezera, rybníky, přírodní i umělá koupaliště po celém Česku. To je téma vědomostního kvízu tohoto…
- Foto dne
Aktuální anketa
Máte rádi změny?