monicore-fireflies-7533056.jpeg
FOTO: Pixabay

Jednou večer
šla jsem lesem
na procházku
se svým pejskem

Bylo léto
byly svátky
a já začla věřit na pohádky

I můj pejsek
se tak trochu lek
les byl plný světýlek

Hejna svatojánských broučků
rozsvítila lucerničky
na každém paloučku
les byl plný světlušek

Chodili jsme potichoučku
a zírali v úžasu
na tu pohádkovou krásu
les byl plný bludiček

Na cestu si svítily
Copak asi hledaly?
Kapky rosy k osvěžení
nebo něco co už není?
Novou pohádkovou zemi?

Kdopak nám dám vysvětlení
jak to bylo se svícením
v našem lese po setmění?

(Vzpomínka na nezapomenutelného kamaráda – malého knírače Bertíka)

 

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
10 komentářů
Iveta Tomčíková
Krásné vyznání vašemu Bertíkovi a světluškám paní Ivo. :-)
Iva Bendová
Děkuji za přečtení a pochvalu 😊 Potěšilo 😊 I když ta básnička se tehdy napsala sama. Tak silný to byl zážitek.
Ingrid Hřebíčková
Bertík se měl určitě u tebe moc hezky. My máme kocoura Bertíka :-)
Ingrid Hřebíčková
Bertík se měl určitě u tebe moc hezky. My máme kocoura Bertíka :-)
Iva Bendová
😊🌹
Michaela Přibová
Moc hezké. My jsme jednou za stmívání s našimi psy zabloudily a všichni jsme znejistěli. Resp. pejskové vycítili naše tápání. Nakonec jsme v pohodě došly. Tvoje procházka musela být moc hezká. Stejně jako báseň.
Iva Bendová
Byla, Míšo. Bydlela jsem tehdy blízko lesa a koukali jsme do něj ze všech oken posledního paneláku na konci města. Tam byla radost chodit s dětmi ven a později i venčit pejska. Po balkoně běhaly veverky, do zábradlí občas bušil strakapoud... 😊 Děkuji Ti🌹
Iva Bendová
Jani a Věrko, děkuji za reakce 😊 Ten les cca čtvrt století zpět byl vskutku pohádkový. Bylo tehdy takové to prádelní vlhké teplo a obrázek z Pixabay je téměř autentický. A Bertík, zlatíčko, opravdu zíral se mnou 🥰
Věra Ježková
Ivo, moc hezké. Malí kníráčci jsou mí nejoblíbenější pejsci. :-)
Jana Šenbergerová
Světlušky jsou už jen v mé paměti jako úžasný úkaz v době mého mládí. Tehdy jsem byla velmi překvapená, že to kouzelné světlo produkuje tak nevzhledný brouk. Dnes bych se ráda prošla světluškovým lesem ... Moc hezká vzpomínka, Ivo, nejen na světlušky. Navíc mám bratra svatoJanka.

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?