048.jpeg
FOTO: Jana Šenbergerová

Tato rýmovačka vznikla v návaznosti na moji OTÁZKU DNE  19. 6. Takové malé soukromé postesknutí na situaci spojenou s obrovským rozvojem cyklistiky. Není namířená proti cyklistům, spíše nabádá k dodržování bezpečnosti ku prospěchu všech.

Svoji hlavu přilbou chrání,
zvonek žádný není k mání.
I když všichni mají uši,
k stáru mohou už být hluší.

Kolo kolem prosviští,
lidé v chůzi nejistí,
do cesty se mu vplést mohou,
na světě je problém obou.

Bez ohledu na pády,
vinen je ten za zády.
Přifrčí bez varování,
nikdo před ním nemá zdání,
odkud kolo přijede
a co chodec  provede.

Leknutí je velký prevít,
nemusí ho každý přežít.
Proto, prosím, dejte vědět,
až budete v sedle sedět.

Zpět do rubriky Zpět na homepage
Váš příspěvek do diskuze:
Pro vkládání příspěvků do diskuze se musíte přihlásit
7 komentářů
Jana Šenbergerová
Díky za vaše komentáře. Přehlížení takové situace pokládám za hanebnou nehoráznost a věřím, že zdaleka nejsme jediní, kdo to registruje. Snad to dojde i těm, kteří s tím mohou něco dělat.
Blanka Lazarová
Jani, bezva jsi to zrýmovala. Snad se to někdy posune k lepšímu. Já bych chtěla některé změny hned, ale ono to tak nejde. 🤩
Dana Kolářová
Jani, prima trefa do nejen letního tématu.
Zdenka Soukupová
Taky nemám s cyklisty moc dobré zkušenosti. Myslím, že zvonek na kole by měl být povinný a cyklista by měl mít povinnost zvonit. U nás se to děje dost vyjímečně.
Jan Zelenka
Jano, moc hezké a hlavně aktuální. U nás je to až tragické. Cyklisté jezdí po chodníku a bez varování. Pro mne problém, protože špatně slyším.
Michaela Přibová
Já se bohužel několikrát vpletla cyklustům do cesty. Cyklista nebyl slušný :-) Hezká báseň.
Iva Bendová
Bravo, Jani 👍 Díky za apel na jednu ctnost, a to na OHLEDUPLNOST 🌹

JSTE TU POPRVÉ?

Přečtěte si, co všechno portál i60 nabízí.

Chcete na portál i60 přispívat vlastními články, povídat si na chatu, najít nové přátele či partnera v Seznamce?